O Chorwacji i jej mieszkańcach

Nie bez powodu mieszkańcy Chorwacji śpiewają o niej w swoim hymnie "Piękna nasza...". To kraina pełna uroku, która łączy w sobie energię wybrzeża śródziemnomorskiego z majestatem pokrytych zielenią gór.

Chorwacja to kraj różnorodności, gdzie rozgrzany śródziemnomorski błękit łączy się ze spokojem gór na Północy kraju. Malownicze wyspy, najpiękniejsze plaże, czarujące miasta, porty, rozległe winnice i parki narodowe na stosunkowo niewielkiej powierzchni sprawiają, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Chorwacja to obszar spotkania trzech kultur: zachodnioeuropejskiej, śródziemnomorskiej oraz słowiańskiej, gdzie współczesność przenika się z dawną prostotą i spokojem. Bez wątpienia wpływ na to miały lata spędzone pod okupacją innych narodów. Pomimo bogatej i ,najczęściej, burzliwej historii kraj ten jest otwarty na gości, a zarazem pełen szacunku dla nich. Uśmiech i radość życia Chorwatów działają na turystów jak magnes. Każdy kto wraca z wakacji z Chorwacji ma w pamięci nie tylko piękne zabytki, wspaniałe morze czy plaże, ale przede wszystkim ludzką życzliwość.

Chorwacja

Zastanawiasz się nad tegorocznymi wakacjami letnimi. Gdzie spędzić urlop, gdzie wypocząć, gdzie zasmakować sportów wodnych, cudownych plaż i słońca? Wybierz kwatery w Chorwacji. Zapraszamy na spacer po naszych stronach.

Chorwacja, Zadar, Split, Dubrownik, apartamenty, kwatery, urlop, wakacje

Pomysł na wakacje - Chorwacja. Kwatery, pensjonaty, hotele znajdziesz na dobrej stronie Chorwacji. Sprawdzone oferty, wybierz promocje i korzystaj z rabatów na noclegi w Chorwacji

Chorwacja w liczbach

Informacje podstawowe.

  • Powierzchnia lądowa: ok. 56 600 km2
  • Powierzchnia morskich wód terytorialnych: ok. 31 060 km2
  • Ludność: ok. 4500 000 mieszkańców
  • Długość linii brzegowej: ok. 583 km
  • Liczba wysp i wysepek: 1185. Największe wyspy to: Krk i Cres
  • Położenie: na zachodzie graniczy ze Słowenią na odcinku 501 km, na północy 329 km z Węgrami, 266 km z Jugosławią od północnego wschodu, południowy wschód - Czarnogóra oraz Bośnia i Hercegowina 932 km
  • Najwyższy szczyt górski - Dinara: 1831 m n.p.m.